כיצד מחשבים ממוצע משוקלל?

ממוצע משוקלל הוא הערך הממוצע של ציוניך עד כה, בהתחשב במשקלם היחסי של כל הקורסים השונים שהשלמת. לדוגמא אם השגת ציון 90 בקורס המזכה ב-3 נקודות זכות אקדמיות וציון 80 בקורס המזכה ב-6 נקודות, יהיה הממוצע המשוקלל של שני הקורסים: 83.3 . הקורס בן שש הנקודות (ציון 80) משקלו רב יותר מזה של שלוש הנקודות ובו השגת ציון גבוה יותר ( 90) . עליך לדווח לנו מהוא הממוצע המשוקלל של כל הציונים שהשגת עד יום הגשת מועמדותך. מירב האוניברסיטאות והמכללות כוללות נתון זה באופן אוטומטי בגיליון הציונים או עפ"י בקשה מיוחדת.

במקרה שבמקום לימודיך אין מחשבים את הממוצע המשוקלל עבורך, יהיה עליך לעשות זאת בעצמך, באמצעות טבלת החישוב המופיעה מטה. יש להדפיס טבלה זו ולצרפה ללטופס האלקטרוני שיש לשלוח עד תאריך 5 בספטמבר 2019.

הממוצע המשוקלל יופיע בתחתית הטבלה. ניתן להשתמש בציון שהתקבל כדי לענות על השאלה בדבר ממוצע משוקלל בטופס הקבלה למלגה. אנא אל תשכח/י להדפיס את הטבלה, במידה שתתבקש/י לשלוח לנו את המסמך בהמשך.

שים/י לב! אם תימצא/י ברשימת המועמדים הסופיים, היא"ס תיבחן את גיליון ציונך הרשמי ותבדוק אם הממוצע המשוקלל שעליו דיווחת, אמנם נכון.

טבלת חישוב